Calendar

October 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 << < > >>
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

Announce

rss Syndication

Links

  • wentylacja Warszawa
  • klimatyzacja precyzyjna Warszawa
  • klimatyzacja
  • atrakcje Warszawa
13 Dec 2015 - 13:43:11

reakcja

"Czy jest różnica między obligacją państwową na funduszu OFE, która będzie musiała być wykupiona przez państwo z pieniędzy podatników, a zobowiązaniem państwa do dopłaty do emerytury też z podatków? " 
Różnica jest taka, że przy OFE nieźle się "pasła" grupa tymi funduszami zarządzająca - na początku brali 10% wpływów jako prowizję dla siebie a to przekładalo się na miliardy. Zamiast bezpośrednio do ZUS-u pieniądze trafiały tam poprzez te fundusze już pomniejszone o tę prowizję. 
Czy potrafisz wskazać choć jedną, realną, przynoszącą wzrost potencjału naszej gospodarki pozwalającą na wzrost możliwości zaspokajanie potrzeb społeczeństwa czyli wytwarzająca coś, czym można się nakarmić, w co przyodziać czy z czego można sobie pobudować schronienie przed deszczem i chłodem ? To nie tylko obecny przywódca PiSu zapoczątkował w roku 1989 upadek gospodarczy Polski, który dziś skutkuje w olbrzymim bezrobociu i niskich płacach, a więc zapaści demograficznej i masowej emigracji, ale także politycy, którzy dziś są w takich partiach jak PO, PSL, SLD czy też „Nowoczesna Polska”. Za ten tragiczny stan rzeczy odpowiedzialny jest nie tylko J. Kaczyński, ale także tacy politycy jak n.p. Tusk, Miller czy Balcerowicz (guru Petru - lidera „Nowoczesnej Polski”). Nikt z obecnych elit politycznych Polski nie jest tu bez winy. ładnie to wszystko wyliczyłeś  prz y dość naiwnym założeniu, że przez 40 lat będzie się wszystko ładnie ,raz mniejszym czy wiekszym tempie ale rozwijać. 
Mam w związku z tym parę pytań : 
- czy wiesz, jaka będzie realna wartość twego konta za 40 lat. Jako emerytowi do życia KONIECZNA będzie Tobie żywność, energia, woda, wszelkiego rodzaju usługi bytowe i ( ważne ) zdrowotne . To wszystko musi Tobie gospodarka NA BIEŻĄCO dostarczać - nie da się tego zgromadzić "na zapas" na 20 lat w ciągu okresu aktywności zawodowej. A dco będzie, jeśli gospodarka nie zdoła wytworzyć tego wszystkiego tyle, ile potrzeba ? Jeśli do wyżywienia 100 ludzi potrzeba ( umownie ) 3000 bochenków chleba miesięcznie a gospodarka wytworzy tylko 2500 bochenków to w I-szej kolejności nasycą się ci, którzy aktualnie pracują, potem młodzi , bo oni przygotowują sie do pracy i w nich nadzieja a na samym końcu emeryci, bo już nie pracują i pracować raczej nie będą ( bo już nie to zdrowie i sily ) i będą musieli zadowolić się 1/4 porcji. Oczywiście naruralne jest , że w warunkach niedoboru rośnie cena. Pracujący wystrajkują sobie ( jak w sierpniu 1980 r ) podwyżki a skąd dołożyć emerytom. No przecież czytasz wypowiedzi wielu komentujących -" wara od MOICH skladek !!!" klimatyzacja Warszawa   wentylacja Warszawa   PiS zamierza podnieść podatki. O bankach i sklepach wielkopowierzchniowych wiadomo od dawna. Tymczasem pojawił się nowy pomysł, obciążmy przedsiębiorców ZUS-em. PiS planuje, aby pełne składki na ZUS były płacone przez przedsiębiorców od każdej umowy o pracę, dzieło czy zlecenia. A samozatrudnieni nie będą już uiszczać zryczałtowanej składki ZUS (1030 zł), ale zapłacą ją od pełnych przychodów. 8 mld PLN wpłynie do kasy...
pomiary wydajności wentylacji   pomiary skuteczności wentylacji    klimatyzacja Warszawa wentylacja
To nie jest twoja składka - to jest rata spłaty kapitału jaki emeryci zainwestowali w Twoje wychowanie i wykształcenie. 
To są ICH zyski z ICH inwestycji ! 
Smiałbyś odmówić akcjonariuszom wypłaty dywidend z zysków z ich akcji ? 
Jeśli nie wypracowujesz zysku to znaczy jesteś d..a a nie przedsiębiorca i marnujesz to, co tobie przekazali twoi rodzice byś to rozwijał.

Admin · 46 views · 0 comments

Permanent link to full entry

http://klimatyzacja.youblog.net/o-montazu-klimatyzac-b1/reakcja-b1-p21.htm

Comments

No Comment for this post yet...


Leave a comment

No comments are allowed in this blog